KONST / Ramar / Ram 5704210
*
nr 570 4210
Ram
förgylld, nyrokoko med spegelglas, innermått 70x62
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2009
kl 17:54:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 16:07:07
1
1.100 kr
8/3 19:14:25
2
1.200 kr
9/3 17:00:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:21
*
Ram
nr 570 4210
Ram
förgylld, nyrokoko med spegelglas, innermått 70x62
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 16:07:07 | 1 | 1.100 kr |
8/3 19:14:25 | 2 | 1.200 kr |
9/3 17:00:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:21